• Informácie pre rodičov novoprijatých detí

• Blíži sa nástup detí do materskej školy. Všetkým, ktorí sa pýtajú, čo môžu urobiť pre svoje dieťa, aby do „škôlky“ vkročilo šťastne a veselo, ponúkame zopár rád:

• deň pred nástupom voľte príjemný, nenáročný program pre dieťa, venujte sa spoločne príprave do „škôlky“,
          • ráno treba dieťa priviesť do 8,00hod., prineste dieťaťu papučky, pyžamo, vrecúško s náhradnými vecami na oblečenie, balíček hygienických vreckoviek,
          • pri odovzdávaní dieťaťa do triedy skráťte komunikáciu a lúčenie, komunikáciu s učiteľkou alebo prípadné otázky nechajte na neskôr,
          • ak máte za sebou úspešne prvý deň, tešte sa, ďalší deň môže byť ťažší. Nevzdávajte sa, neustupujte!

Prvý deň pri vstupe do triedy dostanete tieto dokumenty:

• Súhlas so spracovaním osobných údajov
          • Čestné vyhlásenie – že dieťa je zapísané iba v jednej materskej škole.
          • Plnomocenstvo  – pre osoby, ktoré budú okrem rodičov brať dieťa z MŠ. Dôsledne vyplňte všetky údaje (meno,  bydlisko, vzťah k dieťaťu – brat, dedko, teta,…). Každá osoba uvedená na splnomocnení sa musí podpísať

VŠETKY TLAČIVÁ JE POTREBNÉ PODPÍSAŤ OBIDVOMA ZÁKONNÝMI ZÁSTUPCAMI DETÍ (UVIESŤ AJ NA OBOCH TELEFONICKÝ KONTAKT, MAIL ), ČO NAJSKÔR ODOVZDAŤ VYPLNENÉ!

Informácie do budúcnosti:

• obliekajte deti pohodlne, aby to zvládli samé, čo najmenej gombíkov, tepláky, legíny,…,
          • nedávajte deťom hračky, šperky, nebezpečné veci, do skrinky žiadne jedlo a nápoje
          • do MŠ voďte iba zdravé deti, podávanie akýchkoľvek liekov, kvapiek je v MŠ zakázané,
          • každú zmenu vašich osobných údajov (priezvisko, adresa,  telefónne číslo,…)  nahláste triednej učiteľke.

Ďakujeme za správne vyplnenie všetkých tlačív. Tešíme sa na spoluprácu pri adaptácii detí.

Potrebné tlačivá nájdete aj na web stránke školy https://mslednickerovne.edupage.org/

Osobné potreby  detí :

1. Papučky, sandáliky (klasické – pevné, zdravotné, „nie šľapky ani krokodílky“)
          2. Pyžamko – podpísané (pretože viaceré deti majú rovnaké pyžamo)
          3. Náhradné pančušky, nohavičky, tričko (pre prípad potreby, ak sa dieťa ušpiní alebo ....)                 4. Oblečenie na prezlečenie, ktoré je pohodlné a neobmedzuje deti v pohybe (napr. tepláčiky, lebo keď sa hrajú v záhrade, môžu sa zašpiniť)
          5. Nedávajte dieťaťu traky, aby im neublížila sponka, keď sa budú odopínať ani opasky                      6. Vhodnú obuv – pevnú, ktorú môže mať dieťa do záhrady, do piesku (ak je mokro, môžu mať v skrinke čižmičky a pláštenku)
          7. Najmladšie 3-ročné deti ochrannú gumenú podložku na ležadlo( po dohode s učiteľkou)
          8. Hygienické  vreckovky – celý balík 10 ks  / a počas roka podľa potreby/                                                        9. Nedávajte dieťaťu do MŠ žuvačky ani cukríky!!!

Všetky veci dieťaťu zrozumiteľne označte, podpíšte menom a priezviskom, aby nedošlo k zámene a učte deti, aby si poznali svoje veci!

Žiadame rodičov, aby nevstupovali do tried.