O škôlke

Informácie pre rodičov

„Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škole.“

Robert Fulghum

Vážení rodičia!

Vítame Vás a Vaše dieťa v našej materskej škole a prajeme Vám spokojnosť, radosť a príjemné chvíle strávené v našom zariadení.

K tomu, aby spokojnosť z pobytu Vašich detí v MŠ bola obojstranná, je potrebná spolupráca medzi rodičmi a pedagogickými zamestnancami. Z tohto dôvodu Vás žiadame o rešpektovanie Školského poriadku MŠ Lednické Rovne, požiadaviek a informácií triednych učiteliek.

Do MŠ sa prijímajú len zdravé deti. Rodič/zákonný zástupca je povinný pri nástupe dieťaťa do MŠ predložiť písomné vyhlásenie           o tom, že dieťa je zdravé a prichádza z bezinfekčného prostredia.

Potrebné informácie o Vašom dieťati - jeho návyky, zručnosti, potreby nahláste triednej učiteľke.

Dieťa je potrebné priviesť najneskôr do 8.00 hod. a prevziať do 15.45 hod. Dieťa zo stravy je možné odhlásiť jeden deň vopred. V prípade, že dieťa ochorie počas noci alebo rána, stravu si môžete prísť vybrať do obedára.

Za pobyt dieťaťa v materskej škole prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy vo výške 15,00 € na jedno dieťa v danom mesiaci.

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

a) ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky

b) ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi

c) ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

Príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza na dieťa:

a) ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

b) ktoré nedochádzalo do materskej školy v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka materskej školy, zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi, v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.

Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca dieťaťa vo výške nákladov na nákup potravín v školskej jedálni MŠ:

stravníci od 2-6 rokov - celodenná (1,19 €/deň)/ 23,80€ mesiac

stravníci od 2-6 rokov - poldenná (0,96 €/deň)/ 19,20€ mesiac

Poplatky za MŠ a stravu sa uhrádzajú vždy do 20.dňa v danom mesiaci (napr. za mesiac september zaplatiť do 20.9.)

Bližšie informácie ohľadom stravovania u p. vedúcej školskej jedálne.

Čo potrebuje Vaše dieťa v MŠ:

• papučky s pevnou pätou, podpísané celým menom
  • pyžamo vyšité celým menom
  • náhradné spodné a vrchné oblečenie
  • hygienické vreckovky
  • vhodnú obuv
  • primerané oblečenie k ročnému obdobiu

Tešíme sa na spoluprácu!

Personálne zabezpečenie prevádzky MŠ Lednické Rovne v školskom roku 2018/2019

Výchovno-vzdelávaciu činnosť v MŠ vykonávajú učiteľky predprimárneho vzdelávania, ktoré všetky spĺňajú podmienky odbornej a pedagogickej spôsobilosti v súlade s platnou legislatívou.

Pedagogickí zamestnanci:

Bc. Jarmila Provazníková – riaditeľka školy

Bc. Viktória Marry – zást.riad. školy

Mgr. Dana Balážová – učiteľka

Gabriela Barboráková – učiteľka

Alena Hološková – učiteľka

Milada Pfefferová – učiteľka

Darina Gabrišová – učiteľka

Andrea Balážová – učiteľka

Ľudmila Hlavatá - učiteľka

Prevádzkoví zamestnanci:

Ing. Jana Pavelková – ekonómka, účtovníčka

Hana Provazníková – školníčka

Jana Trnková – pranie, žehlenie

Janette Hodálová – upratovačka

Mária Kormendyová - upratovačka

Zamestnanci ŠJ pri MŠ:

Jana Trnková – vedúca školského stravovania

Zdenka Blažejová – hlavná kuchárka

Zdenka Ondrichová – kuchárka

Organizačné usporiadanie denných činností v MŠ

6.30 – 8.00                            Schádzanie detí do MŠ, ranný filter

Lenka Hantáková -  zástupca  rodičov

Ing. Gabriela Brezániová  - zástupca poslancov

Bc. Juraj Mašláň - zástupca poslancov

Milí rodičia informácie o dianí v MŠ si môžete pozrieť na škôlkarskej web stránke

Ospravedlnenie neprítomnosti dieťaťa v Materskej škole Lednické Rovne

Ak sa dieťa nemôže zúčastniť na výchove a vzdelávaní v škole, jeho zákonný zástupca je povinný oznámiť škole bez zbytočného odkladu príčinu jeho neprítomnosti.

Za dôvod ospravedlniteľnej neprítomnosti dieťaťa sa uznáva najmä: - choroba,  - lekárom nariadený zákaz dochádzky do školy,  - mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky, - náhle prerušenie premávky hromadných dopravných prostriedkov,  - mimoriadne udalosti v rodine alebo  - účasť dieťaťa na súťažiach.

• Ak neprítomnosť dieťaťa z dôvodu ochorenia trvá dlhšie ako tri po sebe nasledujúce vyučovacie dni, predloží jeho zákonný zástupca potvrdenie od lekára.
  • Ak má materská škola podozrenie, že bolo choré, riaditeľ materskej školy je oprávnený pýtať od zákonného zástupcu lekárskej potvrdenie aj za tieto tri dni, - ak dieťa chýba viac ako tri dni z dôvodu choroby, riaditeľ materskej školy požaduje lekárske potvrdenie.
  • Ak dieťa nie je prítomné v materskej škole 5 a viac dní a nie je choré, iba trávi čas napr. so starou mamou, ide na dovolenku s rodičmi a pod., pri návrate dieťaťa do materskej školy zákonný zástupca predkladá písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (ktoré, ako je už uvedené vyššie, nesmie byť staršie ako jeden deň).

Z vyššie uvedeného vyplýva, že potvrdenie od lekára v zmysle § 144 ods. 10 zákona č. 245/2008 Z. z. slúži na ospravedlnenie neprítomnosti, ale je aj dokladom o tom, že dieťa je už zdravé.

• Materská škola Lednické Rovne
    Súhradka 204, Lednické Rovne 02061